Jak pielęgnować włosy zimą?

1. Przy niskich temperaturach należy zabezpieczać włosy czapką lub kapturem, bo niska temperatura zarówna jak i wysoka powoduje uszkodzenia w strukturze włosa. Ważne, aby wybierać nakrycia głowy z naturalnych materiałów, które zapewnią skórze oddychanie, a włosy nie będą się od nich elektryzowały.


2. Pamiętaj aby bezwzględnie dosuszać włosy przed wyjściem z domu na mróz. Ujemna temperatura będzie powodowała zamarzanie wody wewnątrz włosa, a ta zwiększa swoją objętość, rozpulchnia strukturę włosa, powodując jego osłabienie i łamliwość.


3. Nie obędzie się bez odpowiedniej pielęgnacji w domu. Zimą włosy potrzebują dużej dawki nawilżenia, dlatego pamiętaj aby po każdym myciu nałożyć odżywkę do spłukania. Doskonałym rozwiązaniem będzie również nałożenie maski raz w tyg. dla silniejszego nawilżenia, co zmniejszy ryzyko elektryzowania się włosów.


4. Jeśli mimo nakładania odżywki Twoje włosy nadal elektryzują się w tym okresie, dodaj do pielęgnacji odżywkę w sprayu. Włosy elektryzują się z powodu nagłych zmian temperatur, więc lekki balsam w sprayu będzie w stanie uzupełnić niedobory jonowe we włosie, które są odpowiedzialne za ich niewystarczający stan nawilżenia.


5. W sytuacjach dramatycznych, w walce z elektryzowaniem się włosów, możesz sięgnąć po lakier lub suchy szampon. Mają w sobie zazwyczaj dawkę alkoholu, która działa antystatycznie na włosy, jednak nie przesadzaj z częstotliwością i ilością stosowania tych kosmetyków.


6. Długie włosy często plączą się i kołtunią pod czapką. Warto wtedy postawić na luźne warkocze, czy sploty, które zminimalizują to ryzyko.


7. Zima to również doskonały okres, aby wykonać intensywnie pielęgnujący zabieg w salonie. Efekt będzie silniejszy i skuteczniejszy, jeśli uzupełnicie go o odpowiednią pielęgnację w domu. Włosy zyskają na kondycji i będą miały lepsze zabezpieczenie przed niskimi temperaturami. Do takich zabiegów należą np. zabieg botoksu, prostowania keratynowego, czy zabieg eslabondexx, które mocno uzupełniają ubytki w strukturze włosa.

Korzystaj z promocji

Zapisz się na newsletter. Podaj swój adres email
i otrzymuj informacje o promocjach.

Wyrażam zgodnę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym ochorny danych osobowych (RODO) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. Sprawdź regulamin korzystania z serwisu i politykę prywatności

Kontakt

Adres

Nowaka Jeziorańskiego 47 / U18 03-982 Warszawa, Gocław

Telefon

733 742 414

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 09:00 - 20:00 Sob: 09:00 - 15:00 Niedz: nieczynne

Napisz do nas na facebooku