10 sposobów na zdrowe włosy

1.Regularne podcinanie końcówek
Pilnowanie regularnego podcinania końcówek ma ogromny wpływ na utrzymanie dobrej kondycji długich włosów. Nie wystarczy podcinać włosy raz w roku, albo raz na kilka lat, gdyż wiąże się to ze skracaniem dużej ilości włosów. Włosy dla dobrej kondycji powinny być podcinane przynajmniej raz na 3 miesiące, a w przypadku włosów rozjaśnianych, cienkich, delikatnych, z tendencją do kruszenia się nawet raz w miesiącu. Zapobiegamy w ten sposób rozdwajaniu końcówek, którym nie pomoże nic jak tylko ścięcie, ponieważ w innym wypadku rozdwajanie włosa będzie postępować coraz wyżej, a włos w efekcie będą coraz bardziej zniszczone. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją techniki, które pomagają zredukować rozdwojone końcówki włosów, bez znacznego skracania ich długości. Takim zabiegiem jest np. strzyżenie SPLIT ENDER PRO.


2.Unikaj częstych zmian produktów do pielęgnacji.
Częste eksperymentowanie i używanie przy każdym myciu innej odżywki i szamponu powoduje szok i podrażnienie skóry głowy. Wtedy nawet najzdrowsza skóra zacznie się bronić i reagować swędzeniem, pieczeniem, zaczerwienieniem lub sypaniem się suchych płatów skóry przypominających łupież. Znajdź najlepszy kosmetyk dla Twoich włosów i nie eksperymentuj. Skóra i włosy nie lubią częstych zmian produktów.


3.Nie nadużywaj przyrządów do stylizacji i używaj ich prawidłowo.
Jeśli należysz do grona osób, które muszą codziennie myć włosy, pamiętaj że lepiej jest je wysuszyć niż położyć się z mokrą głową spać. Niwelujesz dzięki temu uszkodzenia mechaniczne, które tworzą się poprzez ocieranie włosów o materiał, ale pamiętaj, że wysoka temperatura szkodzi włosom. Przesusza je, sprawia, że stają się matowe i porowate. Susz najlepiej włosy średnią temperaturą, a na koniec dosuszaj zimnym powietrzem. Unikaj codziennego stosowania prostownicy, gdyż będzie osłabiała strukturę włosa. Pozostaw ją tylko na specjalne okazje oraz zainwestuj w produkty termo-ochronne. Jeśli natomiast zależy Ci, aby włosy na co dzień były idealnie gładkie i proste, to zdecydowanie lepszym i zdrowszym rozwiązaniem dla włosów, będzie wykonanie zabiegu keratynowego prostowania włosów.
 
 
4. Nadmiar kosmetyków obciąża włosy.
Mniej znaczy więcej❗ To złota zasada, która sprawdza się również w pielęgnacji włosów. Używanie dużej ilości kosmetyków w jednym czasie nie przyczyni się do poprawy ich kondycji, wręcz odwrotnie. Staną się obciążone i obklejone. Dobierz produkty do rodzaju, koloru i potrzeb włosa w danym momencie. Z pomocą przychodzi tu fryzjer, który ułatwi Wam odpowiednią ocenę stanu kondycji włosa i pomoże w doborze odpowiedniej pielęgnacji.


5. Czynniki atmosferyczne
Chroń swoje włosy przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak słońce, wiatr, mróz.
Latem kiedy żar leje się z nieba, nakładaj specjalne filtry ochronne UV na włosy i noś nakrycie głowy. Zimą, kiedy temperatura spada postaw na odżywki z emolientami, które wytworzą dodatkowa barierę ochronną na włosach oraz również staraj się chronić włosy pod czapką, czy kapturem.


6. Unikaj mocnego upinania włosów.
Ciasne wiązanie włosów codziennie, ścisłą gumką, to męka dla włosów i cebulek włosowych. Zwłaszcza w nocy, kiedy to skóra i włosy powinny odpoczywać. Staraj się luźno spleść lub związać włosy, tak aby tylko zabezpieczyć je prze ocieraniem o poduszkę. Zbyt mocne związywanie włosów lub częste, intensywne i nieumiejętne tapirowanie przyczynia się do łysienia oraz łamania i strzępienia włosów na długości. Takie ściskanie cebulek włosów może powodować również migreny lub inne dolegliwości bólowe. W przypadku, kiedy włosy często są noszone w taki sposób, lepiej dobrać inną fryzurę i ściąć włosy.


7. Nie eksperymentuj ze zmianami i ściąganiem koloru w domu.
Takie zabiegi wymagają ogromnej wiedzy, jaką fryzjerzy zdobywają przez lata. Samodzielne działanie może doprowadzić do nieoczekiwanych, niechcianych efektów oraz drastycznie zniszczyć strukturę włosa. Jeśli nastąpi poważne uszkodzenie struktur białkowych we włosie, nawet fryzjer nie będzie w stanie naprawić tych błędów i wyprowadzić koloru włosów do pożądanego. Efekty pracy z takimi włosami są nieprzewidywalne.


8. Dbaj o skórę głowy.
Pamiętaj o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych i oczyszczających na skórę głowy. Tylko odpowiednio zadbana skóra jest w stanie wytworzyć zdrowe, mocne włosy. Podczas mycia wykonuj delikatny masaż skóry głowy. Pomaga stymulować cebulki włosowe i wpływa na szybszy porost włosów. Unikaj jednak masowania skóry, jeśli masz problem z przetłuszczającą się skórą, gdyż niepotrzebnie będzie pobudzać gruczoły łojowe.


9. Pamiętaj o stosowaniu odżywek.
Każdy włos oprócz szamponu potrzebuje również odżywki. Jest ona niezbędna do domknięcia łusek włosa po procesie mycia i przywrócenia odpowiedniej struktury włosów. Nakładaj je po każdym myciu. W innym wypadku, włosy staną się szorstkie, matowe, bez połysku, zaczną się kruszyć plątać, a kolory nie będą się utrzymywały. Jest mnóstwo rodzajów produktów, które można dobrać tak, aby nie obciążały nawet najdelikatniejszych włosów.


10. Wykonuj zabiegi pielęgnacyjne w salonie.
Profilaktyka najlepszym sposobem leczenia. Kuracje wykonywane w salonach są zdecydowanie silniejsze niż maski, które możecie zastosować w domu. Można je dobrać indywidualnie do potrzeb włosów. Nie sięgaj po te zabiegi w momencie, kiedy włosy są w opłakanym stanie. Będzie je zdecydowanie trudniej przywrócić do odpowiedniej formy. Wybierz się przynajmniej 2 razy w roku, po lecie i po zimie, na luksusowy zabieg pielęgnacyjny dla włosów, który uzupełni ubytki powstałe we włosie po tych najtrudniejszych dla włosów okresach. Będzie to dodatkowe uzupełnieni pielęgnacji domowej. Zabiegi regeneracyjne w salonie polecane są również w celu zapobiegania zniszczeniom włosa.
 

Korzystaj z promocji

Zapisz się na newsletter. Podaj swój adres email
i otrzymuj informacje o promocjach.

Wyrażam zgodnę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym ochorny danych osobowych (RODO) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. Sprawdź regulamin korzystania z serwisu i politykę prywatności

Kontakt

Adres

Nowaka Jeziorańskiego 47 / U18 03-982 Warszawa, Gocław

Telefon

733 742 414

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 09:00 - 20:00 Sob: 09:00 - 15:00 Niedz: nieczynne

Napisz do nas na facebooku