Pielęgnacja włosów latem

Kilka krótkich wskazówek pozwalających zachować zdrowie włosów latem

1. Postaw na intensywne odżywianie i nawilżanie włosów w trakcie lata. Dobrze dobrane maski i kosmetyki pielęgnacyjne to podstawa. Pielęgnacja włosów latem to przede wszystkim skuteczna ochrona.


2. Zaopatrz się w kosmetyki z filtrem UV do włosów. Doskonale sprawdzają się spraye, czy lekkie mleczka lub kremy. Nie obciążają włosów, a zabezpieczają przed szkodliwym działaniem słońca. Kolor włosów może zrobić się jaśniejszy, ale ich kondycja będzie zabezpieczona. Wrzuć je do torby plażowej i dokładaj kilka razy w ciągu dnia, tak jak krem z filtrem na ciało. Zabezpiecz nim również włosy bezpośrednio przed kąpielą w morzu, czy basenie.


3. Po wyjściu z morza lub basenu, zawsze staraj się spłukać włosy pod bieżącą wodą. Pozostawienie chloru na włosach, czy soli morskiej, może skutkować również niepożądanymi efektami kolorystycznymi na włosach. 


4. Mimo stosowania kosmetyków ochronnych, zawsze staraj się mieć nakrycie głowy podczas długiej ekspozycji słonecznej. Zwłaszcza przy włosach rozjaśnionych. Dodatkowo poparzona skóra głowy, może skutkować nadmiernie złuszczającym się naskórkiem, swędzeniem, pieczeniem i silnym bólem.


5. Długie włosy staraj się spiąć gumką lub zapleść w warkocz. W mniejszym stopniu będą wystawione na działanie promieni UV i unikniesz dzięki temu nadmiernego plątanina.


6. Po dniu spędzonym na plaży, zawsze oczyść włosy. Najlepiej linią z serii summer, która ma zdecydowanie bardziej bogaty skład pielęgnacyjny i ochronny. Lepiej zrównoważy szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Zarówno włosy, jak i skóra potrzebują oczyszczenia i silnego nawilżenia po ekspozycji słonecznej. 

Korzystaj z promocji

Zapisz się na newsletter. Podaj swój adres email
i otrzymuj informacje o promocjach.

Wyrażam zgodnę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym ochorny danych osobowych (RODO) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. Sprawdź regulamin korzystania z serwisu i politykę prywatności

Kontakt

Adres

Nowaka Jeziorańskiego 47 / U18 03-982 Warszawa, Gocław

Telefon

733 742 414

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 09:00 - 20:00 Sob: 09:00 - 15:00 Niedz: nieczynne

Napisz do nas na facebooku