O czym warto wiedzieć decydując się na koloryzacje blond?

3 najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy włosach blond:

 

  1.  Po pierwsze - konsekwencja. Jeśli decydujemy się na jasny kolor włosów, musimy pamietać, że tylko regularność koloryzacji, (w odstępach co 5-6 tyg. maksymalnie), daje nam gwarancje dobrej pracy z rozjaśnianiem odrostu, bez efektu odcięć koloru. Szczególnie istotne jest to przy globalnym kolorze. Przy technikach sombre, jest trochę inaczej i można ten czas wydłużyć.( do nawet 3-4 miesięcy rozjaśniania odrostu).
  2.  Priorytet to odpowiednia pielęgnacja domowa i ochrona włosów przed czynnikami zewnętrznymi ( słońce, wiatr, chlorowana woda, słona woda, niskie i wysokie temperatury szczególnie). Nie ma koloru, który nie płowieje, ani też farby, która nie wypłukuje się, czy też nie zmienia odcienia po myciach. Szczególnie widoczne jest to na chłodnych, jasnych blondach, które już po 3-4 myciach zaczynają zmieniać odcień. Wynika to z tego, że im jaśniejszy kolor farby, tym mniej zawartych w niej pigmentów, a tym samym, szybsza ich utrata. Dodatkowo rozjaśnione włosy zawsze mają zmienioną strukturę i mocniej rozchylone łuski włosa, co powoduje, że pigmenty te nie mają stabilnego podłoża do ,,przyczepienia się” we włosie. Nieodpowiednia pielęgnacja, wzmoży, więc efekt utraty koloru, a co za tym idzie może spowodować jego brak, już po pierwszym myciu. Cudów jednak nie ma i kosmetyki profesjonalne, też nie utrzymają koloru na okres 3-4 miesięcy. Przy blondach na poziomach 9-10 jest to nierealnym. Dedykowane linie do chłodnych blondów, będą neutralizować niepożądane żółte odcienie, natomiast kolor z każdym myciem zawsze będzie się zmieniał. Aby go odświeżyć można po 3 tyg. zastosować tonowanie, czyli uzupełnienie wypłukanego pigmentu, do czasu ponownej koloryzacji odrostu.
  3. Na ostateczny efekt uzyskania pożądanego koloru i jego utrzymywanie się, ma kondycja włosów. Im włosy bardziej suche, zniszczone, porowate o nierównomiernej strukturze i silnie rozchyloych łuskach włosowych, tym kolor szybciej ulega wypłukaniu, a także uzyskanie odpowiedniego, porządanego odcienia bez niespodzianek, przy tego typu strukturze włosa, może okazać się trudne lub nawet niemożliwe. Im włosy bardziej odżywione, wypielęgnowane i nawilżone, tym efekt koloryzacji łatwiejszy do przewidzenia i utrzymania.  Dlatego kluczowa będzie potrójna pielęgnacja włosów blond:
  • pielęgnacja domowa i ochrona
  •  ochrona włosów podczas rozjaśniania
  •  zabiegi kondycjonujące, które będą wypełniać i domykać łuskę włosa
     

Korzystaj z promocji

Zapisz się na newsletter. Podaj swój adres email
i otrzymuj informacje o promocjach.

Wyrażam zgodnę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym ochorny danych osobowych (RODO) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. Sprawdź regulamin korzystania z serwisu i politykę prywatności

Kontakt

Adres

Nowaka Jeziorańskiego 47 / U18 03-982 Warszawa, Gocław

Telefon

733 742 414

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 09:00 - 20:00 Sob: 09:00 - 15:00 Niedz: nieczynne

Napisz do nas na facebooku