Jak wybrać suszarkę do włosów?

Na naszym fotelu fryzjerskim często spotykamy się z pytaniem od Was, jaką suszarkę do włosów powinno się wybrać?

Wybierając suszarkę musimy wziąć pod uwagę kilka czynników charakteryzujących włosy tj. teksturę, grubość, porowatość, czy skręt. Niewłaściwy wybór suszarki, może działać na włosy szkodliwie, czy też nawet utrudniać ich stylizację.

                 Dzisiejsze suszarki zdecydowanie różnią się od tych, których używały jeszcze nasze mamy, czy babcie, więc czas skończyć z mitem, że suszenie jest niezdrowe. Technologia idzie na przód, dlatego producenci suszarek oferują nam coraz więcej opcji ochrony włosów, a nawet ich odżywiania podczas suszenia!

Oto kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę szukając dobrej suszarki.

     1.Dobre urządzenie powinno posiadać generator jonów ujemnych.

W trakcie suszenia, na powierzchni włosów i głowy powstają jony dodatnie – kationy, które przyczyniają się do puszenia i elektryzowania włosów, a to znacznie utrudnia ich układanie. Technologia jonizacji ujemnej neutralizuje szkodliwe działanie kationów, poprawia kondycję włosów, eliminuje puszenie i elektryzowanie się włosów. Dodatkowo nadaje blasku włosom i domyka ich łuski, a także skraca czas suszenia włosów. Zdecydowanie poleca się te suszarki dla osób z grubymi, gęstymi, matowymi i kręconymi włosami. Zazwyczaj funkcja jonizacji jest już automatycznie wbudowana w suszarkę.

 

     2.Bardzo istotna jest również regulacja temperatury i siły powietrza.

Bardzo wysoka temperatura nie będzie odpowiednia do włosów cienkich i delikatnych, zarówno jak i silny pęd powietrza. Lepiej wtedy zmniejszyć siłę podmuchu i mieć możliwość wyregulowania  stopnia temperatury. Gęste, grube i mocne włosy z tendencją do falowania lub puszenia będą potrzebowały trochę cieplejszego powietrza, żeby je wysuszyć. Jednak w żadnym przypadku poddawanie włosów długotrwałemu, intensywnemu ciepłu, nie jest wskazane. Dobrze więc, aby w suszarce była również funkcja zimnego nawiewu, aby nie przegrzewać włosów.  Sprawdzi się ona również w końcowym etapie suszenia, a latem można skusić się na przyjemniejsze suszenie chłodnym powietrzem.

 

     3.Warto również zwrócić uwagę na moc urządzenia.

Im wyższa wartość mocy suszarki, tym krótszy czas suszenia. Osoby, z grubymi gęstymi włosami powinny wybierać suszarki o mocy nie mniejszej niż 2000 watów, aby nie musieć tracić mnóstwa czasu na ten proces.

 

    4.Dla osób z cienkimi i delikatnymi włosami poleca się suszarki ceramiczne.

Wewnętrznie wbudowana powłoka ceramiczna tych suszarek pozwala równomiernie rozprowadzić ciepło, zapobiegając miejscowemu przegrzewaniu się włosów. Zazwyczaj te suszarki odpowiednio regulują ciepło, aby zapewnić idealną temperaturę podczas suszenia. Nie wytwarzają aż tak dużej ilości jonów ujemnych, co suszarki jonowe, więc nie powodują nadmiernego wygładzenia i opadania delikatnych włosów, ale chronią również przed łamaniem i kruszeniem się końcówek przy codziennej stylizacji.

 

                 5. Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę:

- czujnik nawilżenia – na rynku pojawia się coraz więcej suszarek, które mają dodatkową funkcję skanu kondycji włosów i ich poziomu nawilżenia. Zastosowanie tej funkcji pozwala automatycznie dostosować temperaturę powietrza do stopnia ich nawilżenia, dzięki czemu włosy nie tracą wilgoci, zachowując jeszcze lepszy i zdrowszy wygląd.

- technologia podczerwieni - promieniowanie wzmacnia mechanizmy regeneracji włosów, wspomaga leczenie schorzeń występujących w obrębie skóry głowy, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

 

                6. ,, Gadżety’’, które powinny znaleźć się w zestawie z suszarką:

- koncentrator powietrza – wąska końcówka nakładana na suszarkę, która skupia powierzę i siłę nawiewu, dodatkowo zapewnia większą odległość od ,,centrum grzewczego’’ suszarki. Zdecydowanie istotna, jeśli zależy nam aby nasze włosy były gładkie i wyprostowane po suszeniu.

 

- dyfuzor – niezbędny dodatek do suszarki dla posiadaczek włosów kręconych, które chcą nosić swoje piękne pukle. Ta końcówka z podłużnymi wypustkami, pozwala ułożyć włosy kręcone w naturalne ,,S’’ podczas suszenia oraz zapobiega niepożądanemu rozwiewaniu i puszeniu loków.  Susząc loki, dobrze jest wybierać mniejszą siłę napędu powietrza.

 

 

Korzystaj z promocji

Zapisz się na newsletter. Podaj swój adres email
i otrzymuj informacje o promocjach.

Wyrażam zgodnę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym ochorny danych osobowych (RODO) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. Sprawdź regulamin korzystania z serwisu i politykę prywatności

Kontakt

Adres

Nowaka Jeziorańskiego 47 / U18 03-982 Warszawa, Gocław

Telefon

733 742 414

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 09:00 - 20:00 Sob: 09:00 - 15:00 Niedz: nieczynne

Napisz do nas na facebooku