Czym jest zabieg oczyszczania skóry głowy i dlaczego warto z niego korzystać?

 Bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dbałość o skórę głowy procentuje zdrowymi włosami i zapobiega ich przedwczesnemu wypadaniu. Skóra głowy często traktowana jest pobieżnie w codziennej pielęgnacji, co negatywnie odbija się na kondycji włosów. Zalegający łój czy zrogowaciała, łuszcząca się warstwa skóry bardzo osłabiają mieszki włosowe. W konsekwencji nowe włosy rosną delikatniejsze, słabsze i w gorszej kondycji, a ich cykl życia się skraca. 

Mieszki włosowe wykształcają się między 9 a 22 tyg. życia płodowego i nie ma możliwości, aby powstały w późniejszym okresie życia. W ciągu całego życia prawidłowo funkcjonujący mieszek włosowy produkuje około 20-30 nowych włosów.

Nieprawidłowo oczyszczane mieszki włosowe mogą prowadzić do ich obumarcia, w efekcie czego przestają wyrastać z nich włosy. W momencie, kiedy dojdzie do obumarcia mieszków włosowych, niestety nie da się już nic zrobić, aby z takiego mieszka wyrósł włos.

Dlatego, aby temu zapobiec, należy zwrócić również uwagę, że skóra głowy potrzebuje dogłębnego i solidnego oczyszczania. Sam szampon, nie wystarcza by poradzić sobie z uporczywym nagromadzeniem zanieczyszczeń naskórka. By właściwie zadbać o skórę głowy i jej potrzeby, dobrze jest profilaktycznie ją oczyszczać.

Zostały do tego stworzone specjalne preparaty w formie toników, pianek, masek, peelingów oczyszczających. Ich działanie polega na usuwaniu uporczywych, nagromadzonych zanieczyszczeń skóry głowy tj. pozostałości kosmetyków, preparatów stylizujących, martwych komórek oraz nadmiaru sebum zebranych wokół mieszków włosowych.

Dodatkowo wpływają na przyśpieszenie regeneracji naskórka, co w pierwszych fazach po zabiegu, może zwiększyć jego złuszczanie się.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

- jeśli Twoja skóra głowy często swędzi, jest zaczerwieniona i podrażniona

- jeśli zauważasz u siebie łupież, łojotok, nadmierne przetłuszczanie się 

- jeśli masz problem z wysuszonym, osypującym się naskórkiem

- jeśli Twoje włosy są przyklapnięte, matowe i obciążone u nasady

- jeśli borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów

To ten zabieg jest zdecydowanie jednym z pierwszych kroków do rozwiązania Twojego problemu! 

   Ze względu na efekt wzmocnienia i odpowiedniego dotlenienia cebulek, powinien byc wykonywany tak naprawdę przez każdego z nas jako profilaktyka przed przedwczesnym obumarciem mieszków włosowych.

 

Korzystaj z promocji

Zapisz się na newsletter. Podaj swój adres email
i otrzymuj informacje o promocjach.

Wyrażam zgodnę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym ochorny danych osobowych (RODO) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. Sprawdź regulamin korzystania z serwisu i politykę prywatności

Kontakt

Adres

Nowaka Jeziorańskiego 47 / U18 03-982 Warszawa, Gocław

Telefon

733 742 414

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 09:00 - 20:00 Sob: 09:00 - 15:00 Niedz: nieczynne

Napisz do nas na facebooku