Co powinno znaleźć się w naszej diecie, aby włosy były zdrowe?

Jak wiadomo, na dobrą kondycję włosów składa się wiele czynników. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji i dbania o nie od zewnątrz ogromne znaczenie ma to, co dostarczamy im od wewnątrz. 

Jakie produkty najlepiej spożywać, aby cieszyć się mocnymi, zdrowymi, lśniącymi włosami?

Przede wszystkim białko i aminokwasy siarkowe( metionina i cysteina – biorą udział w tworzeniu struktur odpornościowych), które są budulcem keratyny. Są w produktach zwierzęcych, ostrych warzywach (chrzan, rzepa, por, cebula, rzeżucha, roszponka) 
Ważne są też witaminy z grupy B (łosoś, wątróbka, jajka, orzechy)
, które mają wpływ na przyswajanie żelaza.

Włosy zbudowane są głównie z kwasów tłuszczowych i wody, więc warto jest jeść również tłuste ryby ( łosoś, halibut,) oliwę z oliwek, orzechy i pić dużo wody. Jak najbardziej wskazane są także owoce morza, sery i pomidory.

Wybierając suplementy diety trzeba zwracać uwagę, aby były one bogate w aminokwasy budujące keratynę, czyli metioninę, cysteinę, argininę żelazo i wit. Z gr. B. Popularny skrzyp obfitujący w krzemionkę – czyli nic innego jak piasek, jest praktycznie nieprzyswajalny przez organizm.
 

Korzystaj z promocji

Zapisz się na newsletter. Podaj swój adres email
i otrzymuj informacje o promocjach.

Wyrażam zgodnę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym ochorny danych osobowych (RODO) Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. Sprawdź regulamin korzystania z serwisu i politykę prywatności

Kontakt

Adres

Nowaka Jeziorańskiego 47 / U18 03-982 Warszawa, Gocław

Telefon

733 742 414

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 09:00 - 20:00 Sob: 09:00 - 15:00 Niedz: nieczynne

Napisz do nas na facebooku